Jakie rowery produkuje marka Giant?

gravel Giant Rower

Popularność rowerów jest obecnie na tyle duża, że są one nie tylko używane we wszystkich porach roku, ale i w każdych warunkach terenowych. Rowerzyści spotykani są w małych i wielkich miastach, na terenach wiejskich, na specjalnych ścieżkach rowerowych i na drogach krajowych i wojewódzkich. Ponadto rowery służą do wyjazdów za miasto, do lasu, a także do uprawiania turystyki. Czy jednak każdy rower nadaje się do każdych warunków?

Rowery uliczne 

Rowery różnią się między sobą pod wieloma aspektami, jednak gównie ze względu na przeznaczenie. Rower Giant do użytku ulicznego nie będzie więc wyglądał identycznie w odniesieniu do roweru Giant przeznaczonego do jazdy górskiej. Główną cecha charakterystyczną dla rowerów używanych w mieście są duże koła oraz wąskie opony, nie zawsze są również stosowane przerzutki, szczególnie w rowerach miejskich. Rowery szosowe natomiast oraz pośrednie rowery trekkingowe, czyli przeznaczone do pokonywania długich tras o zróżnicowanej nawierzchni są już wyposażone w przerzutki zawsze, przy czym trekkingowy rower Giant będzie miął szersze opony od roweru szosowego.

rower giant

Rowery terenowe

W miastach na asfalcie bądź wybrukowanych ścieżkach rowerowych spotykane są oczywiście również modele rowerów Giant o przeznaczeniu terenowym. Najczęstszymi użytkownikami jest w tym wypadku młodzież, lubująca się w jeździe na szerokich oponach, które jednak w normalnym miejskim użytkowaniu są niewskazane, a za to niezastąpione w jeździe terenowej. Szerokie opony w rowerach Giant sprzyjają pokonywaniu nawet piaszczystych odcinków polnych dróg, a zróżnicowanie przełożeń sprawia, że rowery crossowe, przełajowe, górskie, czy enduro świetnie radzą sobie w trudniejszym terenie z dużą liczbą nieutwardzonych dróg, a nawet do pokonywania wzniesień.