Kaski na rower powinny zapewniać bezpieczeństwo, ale bardzo ważny jest także komfort, jaki zapewniają w trakcie noszenia. Dokonując ich wyboru, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka czynników, istotny jest rozmiar, jakość wykonania, kształt oraz rodzaj regulacji zapięcia.

Najważniejsze cechy kasków na rower

Kaski na rower https://www.krakowsport.pl/pol_m_Rowery_Kaski-673.html powinny być wykonane w technologii in mold, która polega na tym, że wnętrze jest na stałe zgrzewane ze skorupą, dzięki temu jest przytwierdzone na stałe. Bardzo ważny jest nie tylko rozmiar, ale również kształt kasku.

W kaskach na rower stosowane są także dodatkowe systemy zabezpieczeń, należy do nich np. specjalna wkładka MIPS, która jest ruchoma w stosunku do całości, dzięki temu rozprasza początkową energię uderzenia i lepiej chroni mózg przed wstrząsem.

Przed zakupem trzeba koniecznie kask przymierzyć, ponieważ nawet wtedy, kiedy rozmiar jest odpowiedni, jego kształt może sprawić, że będzie uciskał po którejś ze stron. Na komfort jazdy wpływa również odpowiednia ilość otworów w kaskach na rower, które odpowiadają za wentylację, producenci stosują różne patenty, aby nie było problemu z przegrzaniem, czy przepoceniem głowy.

Kaski na rower – rodzaje

  • Kaski MTB są zalecane do jazdy po górskich i niebezpiecznych terenach, ale są odpowiednie także do jazdy po mieście, są zaopatrzone w dodatkowy przedni daszek chroniący przed słońcem, wiatrem i deszczem.
  • Kaski na rower szosowe są zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić użytkownikom większą aerodynamikę.
  • Kaski full face zapewniają największe bezpieczeństwo, są skonstruowane podobnie do kasków motocyklowych, ochraniają całą głowę.
  • Kaski enduro charakteryzują się przedłużonym tyłem, zapewniają większy komfort podróżowania w czasie upalnych dni.
  • Kaski na rower miejskie mają mniej sportową stylizację, ale występują w wielu kolorach i wzorach, są odpowiednie na krótkie wycieczki po mieście.

Explore More

Najważniejsze informacje nt. sprzętu serwisowego Toko

Każdy kto choć raz był na stoku narciarskim, wie jak bardzo ważny jest sprzęt sportowy oraz zachowanie go w nienagannym stanie, właściwe serwisowanie. Ważne jest by zadbać o sprzęt we