Elektrownia Wrzeszczyn

Elektrownia Wrzeszczyn - Rowerem wokół Jeleniej Góry

Jelenia Góra -> Perła Zachodu -> Siedlęcin -> Wrzeszczyn -> Barcinek -> Rybnica -> Goduszyn -> Celwiskoza -> JG Centrum,

  • Dystans: ok. 35 km.
  • Czas przejazdu w tempie rekreacyjnym: 3-4 godz.
  • Podłoże: początek i koniec asfalt, reszta szutry i polne drogi.
  • Uwagi i komentarze na forum.

 

Wyjeżdżamy z Placu Ratuszowego deptakiem w kierunku ul. 1-go Maja. Za Bramą Wojanowską skręcamy lewo i dołem, nowymi ścieżkami jedziemy do obwodnicy przy centrum handlowym ‚Nowy Rynek’ (w budowie). Przejściem podziemnym przedostajemy się na drugą stronę i jedziemy w stronę „grzybka” na Wzgórzu Krzywoustego. Dalej brzegiem Bobru, malowniczym Borowym Jarem dojeżdżamy do gościńca „Perła Zachodu”, skąd zjeżdżamy do Siedlęcina. Przejeżdżamy przez most i skręcamy w lewo, mijając Wieże Książęcą. Trzymając się cały czas prawego brzegu rzeki, dojedziemy do zapory na Jeziorze Wrzeszczyńskim.

Przejeżdżamy przez wąski mostek nad koroną zapory, skręcamy w prawo pod górę i jedziemy cały czas prosto. W Barcinku nie wjeżdżamy na most tylko jedziemy prosto i dalej również nie skręcamy do drogi krajowej, tylko prosto aż do szutrowej drogi prowadzącej pod las, skąd rozciągają się piękne widoki na całe Karkonosze. Wjeżdżamy do lasu. Na rozdrożu przy szlabanie skręcamy w lewo i dalej cały czas szeroką drogą pożarową dojeżdżamy do drogi krajowej nr 30 w Rybnicy. Kawałek w prawo musimy podjechać ulicą, by za chwilę skręcić na szutrowy skrót do tunelu kolejowego. Mniej uczęszczaną szosą jedziemy do Goduszyna i przed skrzyżowaniem z drogą na Jakuszyce, przy przystanku autobusowym skręcamy w lewo, skrótem do wjazdu na polny trakt w kierunku Spółdzielczej i Celwiskozy. Stamtąd prosto do obwodnicy i ulicą Sobieskiego wracamy do centrum.