Idealna hulajnoga na skatepark

hulajnoga na skatepark

Osoby, które chcą jeździć na hulajnodze nie tylko po miejskich terenach, ale także spróbować swoich sił w jeździe wyczynowej na skateparku będą wymagać od swojego sprzętu o wiele więcej niż od standardowej hulajnogi. Potrzebna będzie konstrukcja pozwalająca na skuteczne, ale i bezpieczne wykonywanie trików. Wygoda, bezpieczeństwo i wytrzymałość zarówno na skateparku, jak i w pokonywaniu miejskich przeszkód – tego oczekujemy od wyczynowej hulajnogi. Na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie?

Charakterystyka hulajnogi wyczynowej

hulajnoga na skatepark

Hulajnoga na skatepark z https://movino.com/pl/hulajnogi-wyczynowe/modele/parkowe/ charakteryzuje się zwiększoną wytrzymałością zarówno na obciążenia powstałe przy skokach z dużej wysokości, jak i otarcia czy upadki. Osiągnięto to dzięki zastosowaniu kółek o większej średnicy a także użyciu w konstrukcji stopów aluminium i dobrej jakościowo stali. Wytrzymalsze niż w standardowych konstrukcjach są też hamulce, łożyska oraz decki (podesty, na których trzymamy nogi). Decki oraz kierownica są poszerzone – zapewnia to większą stabilność, a także możliwość korzystania z hulajnogi przez osoby w każdym wieku – zarówno nastolatków, jak i dorosłych.  Sama kierownica posiada regulowaną wysokość oraz gumowe uchwyty, skonstruowane tak by nie mogły wyślizgnąć się z rąk przy wykonywaniu trików oraz jazdy w niesprzyjających warunkach atmosferycznych.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Przede wszystkim trzeba dopasować wysokość hulajnogi do naszego wzrostu. Warto pamiętać, że modele wyczynowe często są nieco niższe w porównaniu do tych przeznaczonych do jazdy rekreacyjnej. Kierownica powinna sięgać linii bioder użytkownika. Ważna będzie również masa – zbyt duża utrudni wykonywanie zaawansowanych trików. Jeśli żaden z gotowych modeli nie spełnia naszych wymagań, zawsze możemy skorzystać z popularnego rozwiązania – hulajnogi custom, czyli całkowicie złożonej przez nas z kilku elementów, jest to jednak rozwiązania dla zaawansowanych.